در حال حاضر قلم‌هاي هوشمند وارد نسل سوم خود شده‌اند و نسبت به نسل‌هاي قديمي خود امکانات و کيفيت بالاتري را دارا هستند.

pgm

سامانه هوشمند سازی تصویر دیتا پروژکتور و نمایشگرهای LCD بوده که در کنار هر نوع دیتا پروژکتور قرار می گیرد و تصویر دیتا پروژکتور روی هر سطحي (مانند دیوار، پرده نمایش و یا وایت برد معمولی ) را هوشمند کرده و فراتر از یک برد هوشمند عمل می کند.
از جمله مزایای منحصر به فرد این دستگاه می توان به قابلیت نوشتن روی پرده نمایش و کنترل اشاره گر ماوس از فاصله نزديك و همچنين از فاصله دور (تا 20 متری) با نور ليزر اشاره کرد.
روی قلم Pen Grand Master 100  کليد هاي PageUp , PageDown , Enter , F11 , F5 , PrintScreen ،راست کلیک و چپ کلیک که به صورت ترکیبی نیز استفاده می شوند جهت سهولت کار با نرم افزار هاي مختلف تعبیه شده است.

برد هوشمند

Pen Grand Master 100 بهترین گزینه برای کاربرد ها و افراد ذیل می باشد:
1- تمامی اساتید محترم دانشگاه به علت پرتابل بودن دستگاه که در کیف مخصوص خود قرار داده می شود و به راحتی می تواند در یک کیف لپ تاپ جا گیرد.
2- هر جا که نیاز به استفاده پرتابل باشد و امکان تنظیمات دستی وجود نداشته باشد برای اینکه
تنظیمات اولیه این دستگاه اتوماتیک بوده و شناسایی صفحه نمایش به صورت اتوماتیک در کمتر از 10 ثانیه انجام می شود لذا نیاز به انجام هیچگونه تنظیم دستی و یا فشار دادن نقاط با نوک قلم نمی باشد.
3- تمامی سالن های کنفرانس به علت وجود کلید های تابعی روی قلم برای کنترل و نوشتن روی اسلاید های پاورپنت در جلسات اداری و ارائه پایان نامه ها
4- استفاده در آموزشگاه های و سایت های کامپیوتر و مراکز آموزش ICDL به علت قابلیت کنترل محیط ویندوز (کار با منو ها و نرم افزاری ها)با اشعه لیزر
5-استفاده در کلاس های دانشگاه پیام نور که محتوای درسی به صورت اسلاید های پاورپینت و یا به صورت نرم افزاری ارائه می شود.
6- استفاده در مدارس به علت اینکه نرم افزار های آزمایشگاه مجازی ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، حرفه و فن، الکترونیک و ... را می توان به صورت بسیار تاثیر گذار و تعاملی برای دانش آموزان یا دانشجویان به صورت لمسی انجام داد.
با استفاده از نرم افزار تدریس الکترونیکی دبیر می توان تمامی محتوای آموزشی دبیر در طول یک جلسه را به صورت صوت و تصویر بدون نیاز به دوربین خاصی فیلم برداری کرده، آرشیو نموده و در اختیار دانش آموزان برای مرور در خانه قرار داد.
با استفاده از
Pen Grand Master 100 می توان کتاب های الکترونیکی در تمامی مقاطع تحصیلی را از فاصله 20 متری به صورت بسیار جذاب و تاثیر گذار برای دانش آموزان ورق زده ، دور نکات مهم خط کشیده و توضیحات اضافی خود را در میان متن کتاب اضافه نمود.ساخت تایوان

 


موضوعات مرتبط: برد هوشمند چیست ؟

تاريخ : یکشنبه یکم خرداد 1390 | 23:13 | نویسنده : مدرسه هوشمند ایرانیان |
شركت پروميتين (Promethean) در اواسط دهه 90 با شعار روش نمودن مشعل يادگيري شروع به كار كرد. شاخه اصلي فعاليت شركت، ابداع و نوآوري در ساخت ابزارهاي كمك آموزشي ديجيتال مي باشد. كيفيت محصولات بردهاي هوشمند پروميتين باعث شد كه در مدت كوتاهي به رهبر بازار تجهيزات كمك آموزشي اروپا و آمريكا تبديل شود.

پرومتیننام شركت از يكي از اساطير يونان باستان به نام پروميتيوس برگرفته شده است. پروميتيوس را قهرمان دانايي نوع بشر مي دانند. او آتش را از زئوس (پادشاه خدايان يونان) دزديد و به انسانها هديه كرد.
دفتر مركزي شركت پروميتين در انگلستان و شعبه هاي اصلي آن در آمريكا، فرانسه و آلمان قرار دارد. شركت پروميتين افتخار خود را همكاري با بسياري از متخصصان جهان در بسياري از فن آوري هاي پيشرفته به منظور دستيابي به بالاترين استانداردها در تسهيلات و تجهيزات آموزشي مي داند. بيش از نيمي از كارمندان پروميتين پيشتر آموزگار بوده اند. آنها با روياي گسترش آموزش اثربخش كنار هم جمع شده اند و كارشان تشخيص نيازهاي آموزشي است. همانند پروميتيوس كه آتش را به نوع بشر هديه كرد و راه يادگيري و بهره گيري از خلاقيت را براي او روشن نمود، هدف پروميتين روشن نگه داشتن مشعل يادگيري در كلاس درس است.

شركت پروميتين مبدع كلاسهاي هوشمند است. مهمترين خط محصول اين شركت ارائه انواع بردهاي هوشمند است كه با همراهي نرم افزارهاي ويژه امكانات بسيار خوبي در اختيار آموزگاران و دانش آموزان قرار مي دهد. بوردهاي هوشمند همراه با نرم افزارهاي ويژه و تجهيزات جانبي اختصاصي آن مانند ابزارهاي نظرسنجي، سيستم صوتي و تخته هوشمند يك كلاس عادي را به كلاس هوشمند مبدل مي سازد. هم اكنون بيش از 5/2 ميليون دانش آموز در بيش از 75 كشور دنيا از كلاس هاي هوشمند پروميتين بهره‌مند شده اند. تا شهريور ماه سال 1387، بيش از 70% از كودكستان ها و مدارس انگلستان به كلاس هاي هوشمند مجهز شده اند.
برد پرومتین متاسفانه چندان که باید نتوانسته رضایت مشتریان خوش ذوق ایرانی را جلب کند .
مزایا :
۱- منو فارسی
۲- پشتیبانی قدرتمند شرکت بدر الکتریک با نمایندگی های فعال در همه ی استان ها
۳-نرم افزار کاربردی رایگان
 
معایب :
۱- هزینه بالا و غیر اقتصادی برای کلاس های درس
۲- سطح تماس حساس و امکان از کار افتادن 
 ۳- تکنولوژی پایین در مقابل برد های هوشمند پرتابل ( قابل حمل )

موضوعات مرتبط: برد هوشمند چیست ؟

تاريخ : جمعه دوم اردیبهشت 1390 | 23:17 | نویسنده : مدرسه هوشمند ایرانیان |

برد هوشمند  یا اسمارت بورد ( smart board)  در ایران با نام های همچون : تخته ی هوشمند ، برد تعاملی ، وایت برد هوشمند ، کیت هوشمند سازی ، قلم هوشمند ، قلم لیزری  ، مبدل هوشمند سازی  و ... در بین مخاطبان خود جا باز کرده است .

برد هوشمند ( وایت برد هوشمند - تخته هوشمند )

برد هوشمند به زبان ساده یعنی دستگاهی که بتواند صفحه ی پروژکتور یا نمایشگر را لمسی کند و بتوان با یک قلم یا انگشت روی تصویر ایجاد شده نوشت و با قرار گرفتن در محیط ویندوز بتوان بدون استفاده از کیبورد و ماوس تنها با لمس کردن و استفاده از قلم های مخصوص به مدیریت اطلاعات  بپردازیم ، قرار گرفتن برد هوشمند در کنار نرم افزار خاص آموزشی محیط  کلاسمان را  تعاملی تر می کند .

دانش آموز در کلاس هوشمند ایران

 

 

برد هوشمند ( وایت برد هوشمند - تخته هوشمند )

 www.iedu.ir

 


موضوعات مرتبط: برد هوشمند چیست ؟

تاريخ : یکشنبه چهاردهم فروردین 1390 | 11:9 | نویسنده : مدرسه هوشمند ایرانیان |
 e marker سامانه هوشمندسازی تصاویر نمایشگرها و پرده های نمایش است
محصول کشور تایوان است .

کاربرد  e marker  یا pen grand master

e marker ابزار بسیار کاربردی در آموزش هوشمند است

با توجه به قیمت مناسب آن ( ۵۹۵ هزار تومان ) یک  ابزار کارآمد و اقتصادی در طرح توسعه  مدرسه هوشمند است زیرا با امکانات فوق العاده و استفاده آسان به راحتی می توان در تولید محتوای الکترونیکی از آن بهره برد  و نیز تدریس را جذاب و پرمحتوا  می سازد

با  e marker  در دانشگاه ها   مدارس  آموزشگاه های آزاد علمی و سالنهای کنفرانس تدریس و آموزش متحول و کار آمد می شود

با داشتن دستگاه e marker    کنار وید ئو پروژکشن خود تان( هرنوعی که باشد) می توانید کلیه  آزمایشگاههای مجازی  ریاضی -فیزیک -شیمی -حرفه  وفن-زیست-الکترونیک-(که نرم افزارهای آن روی سیستم رایگان داده می شود) را بصورت لمسی برای دانش آموزان انجام  دهید کلیه نرم افزارهای آموزشی و د رسی  و پرورشی را بصورت لمسی و بسیار تاثیر گذاربرای دانش آموزان انجام د هید

دستگاه  e marker     تمامی آموزش  دبیر (فقط محتوی درسی و نه محیط را) را بدون داشتن دوربین مدار بسته  در کلاس(که درآموزش پرورش ممنوع است) فیلم برد اری و آرشیو می کند (با فرمت فلش ذخیره می کند که حتی قابل پخش دراینترنت بصورت زند ه می باشد

با داشتن دستگاه  e marker   تمامی فیلمهای آموزشی درسی را بدون د اشتن ال سی دی و  د ی وی د ی پلیردر کلاس پخش می کند حتی توسط این دستگاه می توانید کلیه تلویزیونها ی تخت و ال سی دی ها ی خانگی را بصورت touch یا لمسی درآورید

 


 


موضوعات مرتبط: برد هوشمند چیست ؟

تاريخ : شنبه سیزدهم فروردین 1390 | 11:26 | نویسنده : مدرسه هوشمند ایرانیان |
وايت برد هوشمند يا اينتراکتيو، صفحه وايت برد مانندي است که مي تواند به عنوان وايت برد عادي، صفحه نمايش ويدئو پروژکتور يا کپي برد اکترونيکي بکار گرفته شود ولي عموما از آن براي کنترل لمسي نمايشگر استفاده ميگردد.

وایت برد

برد هوشمند پرومیتین یا (Active Board) یک صفحه نمایش بزرگ تعاملی است که سادگی تخته سیاه يا وايت برد را با قدرت رایانه و پروژکتور ترکیب می‌کند. بردهای تعاملی پرومیتین دانش آموزان را با تصاویر، فیلم‌ها، و صدای واضح مجذوب می‌کنند. بردهای تعاملی پرومیتین به شما این امکان را می‌دهد هر چیزی که قابلیت نمایش یا انجام دادن روی صفحه رایانه را داشته باشد روی برد تعاملی ديده شود و به همه کلاس‌ها جان ببخشد. بردهای تعاملی پرومیتین از فناوری پیشگامانه برای ارتقای یادگیری استفاده می‌کنند. بردهای تعاملی عنصری اصلی در کلاس هوشمند قرن ۲۱ پروميتين هستند. کلاس های تعاملی پرومیتین راهکارهایی ارائه می‌دهد که می‌توانند نیازهای هر کلاسی را برطرف کند.
 
هزینه ی نصب و نگهداری پرومتین بالاست پرومتین بیشتر در اطاق های کنفرانس کارایی دارد  از این رو این محصول را برای استفاده در مدارس پیشنهاد نمی کنیم .
  شرکت وارد کننده :    بدر الکتریک   www.badr-electric.com

موضوعات مرتبط: برد هوشمند چیست ؟

تاريخ : پنجشنبه چهارم فروردین 1390 | 15:3 | نویسنده : مدرسه هوشمند ایرانیان |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.